چیلر صنعتی

دستگاه کولر تابلو برق
ژانویه 2, 2020
vrf میدیا
آگوست 1, 2021

تعریف چیلر صنعتی

یکی از انواع چیلر، چیلر صنعتی می باشد. چیلر صنعتی در صنایع گوناگون با هدف جذب گرمای تولید شده از سوی ماشین آلات صنعتی کاربرد دارد. از جمله این صنایع به ریخته گری و قالب سازی می توان اشاره کرد. میزان استهلاک این نوع از چیلر در مقایسه با چیلر های آپارتمانی و خانگی بیشتر است و در نتیجه نیاز به نگهداری بیشتری می باشد.

کاربرد چیلر صنعتی

همانطور که از نام دستگاه مشخص است، عمده کاربری این محصول در صنایع مختلف و عمدتا بزرگ مانند : ریخته گری، قالب سازی، داروسازی، صنایع غذایی، پتروشیمی و… می باشد.

با توجه به حرارت زیادی که ماشین آلات صنعتی در صنایع ذکر شده تولید می کنند، از چیلر صنعتی به منظور کاهش دمای دستگاه و بهبود عملکرد آن استفاده می شود. با توجه به نیاز، گاهی می بایست از چیلر زیر صفر نیز استفاده شود.

چیلر صنعتی تهویه نوین

تولید چیلر صنعتی

با توجه به کاربری چیلر در زمینه مورد نظر، نوع کمپرسور انتخاب می شود اما از آنجایی که چیلر های صنعتی یکی از انواع چیلر های تراکمی هستند، ساختاری مانند چیلر های تراکمی دارند. در تعریف چیلر صنعتی می توان گفت که چیلر های تراکمی به روز شده ای هستند که برای کاربری طولانی مدت و شرایط دشوار تر طراحی و ساخته شده اند.

انواع محصول

انواع این محصول بر اساس نوع کندانسور و همچنین نوع کمپرسور قابل دسته بندی می باشند. تقسیم بندی چیلر بر اساس نوع کمپرسور به شرح زیر است:

تقسیم بندی بر طبق کندانسور نیز به شکل زیر صورت می گیرد:

در هنگام انتخاب چیلر صنعتی مناسب می بایست المان های مختلفی را در نظر بگیرید. از جمله آن ها می توان به نوع کمپرسور و کندانسور با توجه به کاربری شما اشاره کرد. توصیه می شود از افراد متخصص در این زمینه مشاوره بگیرد تا بهترین انتخاب را داشته باشد.

مشاوران فروش چیلر شرکت تهویه رویا نوین ایرانیان آماده هر گونه راهنمایی و مشورت در خرید چیلر صنعتی به شما عزیزان می باشند.

چیلر صنعتی زیر صفر

در برخی صنایع نیاز به آب با درجه پایین تر از 5 درجه می باشد که این امکان با چیلر های زیر صفر فراهم می شود. چیلر زیر صفر یکی از مدل های پر فروش و کاربردی چیلر های صنعتی می باشد که کاربری وسیعی در صنایع دارد. صنایع لیزری و تزریق پلاستیک از بزرگترین طرفداران چیلر های زیر صفر می باشند.

چیلر کارگاهی

ممکن است در بازار کالای تهویه مطبوع اسم چیلر کارگاهی به گوش شما خورده باشد. در حقیقت چیلر کارگاهی همان چیلر صنعتی می باشد که در ویژگی های یکسان دارند. به نوعی می توان گفت که چیلر کارگاهی نام دومی برای چیلر های صنعتی به شمار می رود.

از نظر مشخصات و کارایی همانند یکدیگر بوده و تفاوتی به چشم نمی خورد.

قطعات محصول

قطعات عمده چیلر صنعتی شامل کپرسور، شیر انبساط، اواپراتور، کندانسور می شوند که با قرار گرفتن در موازات سایر قطعات حفاظتی کنترلی، عملکرد کلی چیلر را کنترل می کنند.

کیفیت قطعات به کار رفته تاثیر قابل توجهی بر میزان بازدهی و عملکرد چیلر دارند. به همین خاطر استفاده از قطعات با کیفیت و اصلی در طول عمر و کارایی چیلر موثر اند و باید هنگام خرید توجهی خاصی به آن شود.

قیمت چیلر صنعتی

با بررسی قیمت های چیلر صنعتی در جدول قیمت متوجه رنج قیمتی وسیعی خواهید شد. علت این موضوع، پارامتر های زیادی می باشد که در تعیین قیمت چیلر صنعتی تاثیر گذار هستند. نوع کندانسور، کمپرسور، ظرفیت و… از مهم ترین المان های تاثیر گذار در قیمت چیلر می باشند.

برای اطلاع از آخرین قیمت ها می توانید با کارشناسان فروش چیلر تهویه نوین تماس بگیرید.

خرید چیلر صنعتی

کارشناسی های قبل از خرید چیلر صنعتی اهمیت زیادی دارد. تعیین ظرفیت و نوع کمپرسور می بایست توسط کارشناسان این حوزه انجام گیرد تا بازدهی مناسب داشته باشد.

برای راهنمایی بیشتر و مشاوره می توانید با مشاوران خرید چیلر تهویه نوین تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال پیام
1
پیام جدید
مشاوره خرید تهویه نوین
آماده ارائه مشاوره خرید هستیم!