سیستم تهویه تبخیری

خنک سازی ساختمان‌ها با یک روش نوین
نوامبر 6, 2018
فن کویل جهانی قابل برگشت
نوامبر 12, 2018

سیستم تهویه تبخیری چیست ؟

شرکت بین المللی سیلی موفق به انجام بزرگترین سفارش تهویه تبخیری جهان شد .این پروژه در حدود ۵۰،۰۰۰ دستگاه تهویه مطبوع استرالیایی است که در شهر چادری مینا واقع در عربستان‌سعودی برای خنک کردن زائران نصب شده‌اند.

شهر خیمه‌ها شامل بیش از ۱۰۰،۰۰۰ چادر و خانه و حدود ۳ میلیون نفر در بیش از ۲۰ کیلومتر مربع می باشد.

سیستم تهویه تبخیری نتایج تماشایی را در برابر مجموعه‌ای جامع از معیارها که شامل بهره‌ وری انرژی، قابلیت اطمینان، عملکرد و اثرات زیست ‌محیطی کم است ، ارایه داده است.

بریزایر و سایر رقبا درفرآیند سه‌ساله ارزیابی در طول چندین ماه و در تمامی شرایط و فصل‌های مختلف از جمله تست‌ها تطبیقی انجام ‌شده در طی یک زیارت برای ارزیابی عملکرد تحت شرایط دنیای واقعی، مورد آزمایش قرار گرفتند.

کارکرد سیستم تهویه تبخیری

این فرآیند ارزیابی سه‌ساله، بریزایر و سایر رقبا را در طول چندین ماه در تمامی شرایط و فصل‌های مورد آزمایش قرار داد. از جمله، تست‌های تطبیقی انجام ‌شده در طی یک زیارت برای ارزیابی عملکرد تحت شرایط دنیای واقعی. فاکتورهایی ازقبیل مکانیسم‌های ایمنی ساخته‌شده، استفاده اقتصادی از آب، سهولت کنترل و طراحی فشرده باعث برتری بریزایر شدند.

سیستم تهویه تبخیری در تابستان

دمای شدید تابستان در دره مینا که به راحتی می‌تواند به بیش از ۴۵ درجه سانتیگراد برسد، به واسطه ی این سیستم تهویه مطبوع شده است.

بریزایر خنک ترین , کم صدا ترین و کم مصرف ترین سیستم تهویه تبخیری در جهان است که علاوه بر ایجاد هوای پاک و تصفیه‌ شده و بر خلاف سیستم های دیگر بینی یا چشم‌ها را خشک نمی‌کند. مصرف انرژی بهینه در کنار فوایدسلامتی ایجاد شده در نتیجه هوای تازه به جای هوای در حال چرخش ، باعث برتری بریزایر در جهت انتخاب شده اند.”

تاثیر سیستم تهویه تبخیری در بهره وری

” مساله بهره وری انرژی از اهمیت زیادی برخوردار است و دولت سعودی و وزارت حج در صدد پس اندازاساسی انرژی میباشند. دستیابی به ۳۵ درصد صرفه‌جویی در مصرف انرژی در دره مینا به لطف فن‌آوری پیشرفته خنک‌کننده بریزایر ، امکان پذیر شده است که التزام محکم به محیط‌ زیست را نشان می‌دهد.

دستگاه‌های تهویه مطبوع بریزایر که به تازگی توسط سیلی اینترنشنال طراحی شده‌اند، تنها تولید کننده‌ای هستند که به طور کامل در استرالیا و به طور خاص برای به حداکثر رساندن سرمایش در آب و هوای سخت طراحی شده‌اند.

منبع:http://www.acr-news.com/world-record-installation-from-seeley-international

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال پیام
1
پیام جدید
مشاوره خرید تهویه نوین
آماده ارائه مشاوره خرید هستیم!