داکت اسپلیت چیست ؟

مقایسه فن کویل با اسپلیت (کولرگازی)
ژوئن 20, 2019
نمایش همه

داکت اسپلیت یکی از ساده ترین و بهترین روشهای تهویه و تبرید استفاده از سیستم داکت اسپلیت می باشد. عملکرد این سیستم به این ترتیب است که یک دستگاه به عنوان یونیت داخلی در داخل سقف کاذب نصب گردیده و توسط یک جفت لوله مسی به کندانسور یا یونیت خارجی که در بیرون واحد است نصب می گردد.

در سیستم داکت اسپلیت هوای گرم یا سرد توسط کانال‌کشی از یونیت داخلی به نقاط مختلف رسانده می‌شود در صورتیکه استفاده از انرژی الکتریکی برای گرمایش مدنظر نباشد می‌توان یک کویل گرمایش در مسیر کانال خروجی از این دستگاه تعبیه نمود که این کویل می‌تواند توسط آب گرم دیگ‌های فولادی مستقر در موتورخانه یا پکیج شوفاژی تغذیه شود و در آن صورت تنها فن دستگاه کار خواهد کرد که مصرف برق چندانی ندارد و به این ترتیب نیازی به استفاده از انرژی الکتریکی جهت گرمایش وجود نخواهد داشت و این عمل توسط سوخت گاز انجام خواهد شد که مسلماً در مقایسه با هزینه برق قابل مقایسه نخواهد بود.

مزایای استفاده از سیستم داکت اسپلیت

-استقلال واحد ها

-هزینه اولیه پایین تر نسبت به چیلر و فن کویل

-نداشتن کانال کشی عمودی و عدم اشغال متراژ توسط کانال

-تعمیر و نگهداری بسیار آسان و عدم نیاز به تعمیر نگهدار در ساختمان

-گرمایش سریع با هزینه پایین توسط کویل آب گرم و عدم نیاز به رادیاتور

شرکت تهویه نوین ایرانیان در سیتم داکت اسپیلیت با سه برند MIDEA ، RHEEM وCool Wave به صورت گسترده فعالیت مینماید

داکت اسپلیت اینورتر

از طریق جدید، فن آوری های پیشرفته، سیستم های تهویه مطبوع اینورتر مقرون به صرفه تر به کار و ساکت تر از واحد معمولی به اجرا هستند. آنها می توانند افراط و بیشتر در دمای رسیدگی، نرم و صاف و در عمل با ثبات تر هستند، و رسیدن به درجه حرارت مورد نظر سریع تر از سیستم های تهویه مطبوع معمولی است.

داکت اسپلیت عملکرد بالا و حرارت

ظرفیت گرمایش در دماهای پایین در فضای باز است با اتخاذ یک مبدل حرارتی بزرگ و یک کمپرسور با ظرفیت بالا به دست آورد

امتیازدهی به این مطلب